У Києві завершується Європейський тиждень мобільності – свято альтернативних видів транспорту та комфортного міського простору. Організатор Тижня – Асоціація велосипедистів Києва – проводить різноманітні заходи, спрямовані на заохочення використання громадського транспорту та велосипедів замість приватних автомобілів.

«Ми проводимо конкурс на визначення кращих велопрацівників року – людей, які постійно їздять на роботу велосипедом. Розпочався конкурс на визначення кращого офісу, дружнього до велосипедистів – Велопрацедавець 2011. Вихідними відбувся експеримент із святкуванням на вільних від машин вулицях: кампанія «Я сьогодні без машин. Поділ без авто» мала неабиякий успіх серед киян, багато людей просили перекривати Поділ для машин кожних вихідних», – розказала організатор Тижня мобільності в Києві, голова Асоціації велосипедистів Києва Ірина Бондаренко.

 

«Міста, де використання приватних автомобілів обмежується, і натомість заохочується користування велосипедом та громадським транспортом, є найбільш комфортними для життя мешканців. Вулиці без машин стають місцями для зустрічей людей, прогулянок, розваг. Вони стають вулицями, де приємно проводити час та спілкуватися, а не дорогами», – пояснила координатор Тижня мобільності, член Ради Асоціації велосипедистів Ксенія Семенова.

Переваги зменшення кількості машин відзначили й представники іноземних спільнот. Порівнюючи ситуацію в Києві з містами Європи, Дагмар Остржанська, голова Чеського центру в Києві, зазначила, що подібний досвід уже набули у європейських міста.

«Несподівана ситуація виникла цього літа, коли громадський транспорт у Празі страйкував. Виявилося, що велосипедні затори на набережній Влтави можливі. Тоді дуже багато людей, побоявшись заторів, користувалися велосипедами замість авто. Місто стало набагато спокійніше та приємніше для життя», – заявила Дагмар.

Європейський тиждень мобільності, який уже 10 років святкують в Європі, має на меті поінформувати громадян та чиновників про необхідність перегляду транспортної політики. Зокрема, пропонується розвивати транспорт раціонально: використовувати автівки тільки за крайньої потреби, надаючи перевагу громадському транспорту, велосипедам та пішій ході.

Більше інформації про заходи Тижня мобільності в Києві та принципи раціонального розвитку транспорту www.mobilityweek.org.ua

За додатковою інформацією звертайтеся, будь ласка, до:

Ірина Бондаренко,

Голова Асоціації велосипедистів Києва, організатор Європейського тижня мобільності в Києві,

097 699 10 38

isbondarenko@www.avk.org.ua

Ксенія Семенова,

Член Ради Асоціації велосипедистів Києва, організатор Європейського тижня мобільності в Києві,

ksenia.semenova@www.avk.org.ua

інші цікаві матеріали

У 2019 році U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») запустила першу в Україні програму сертифікації бізнесу Bike Friendly Company. Першими учасниками сертифікаційної програми Bike friendly Company

У вихідний день на вулицях Києва стало на 15% більше велосипедистів за рік. Такі результати підрахунку велосипедистів навесні 2019 року, який провела U-Cycle (ГО «Асоціація

23 червня U-Cycle (громадська організація «Асоціація велосипедистів Києва») організувала корпоративну велошколу для працівників «Дарниці». Велошколу з безпеки руху відвідали працівники офісу, виробництва та лабораторії фармацевтичної