У Києві завершується Європейський тиждень мобільності – свято альтернативних видів транспорту та комфортного міського простору. Організатор Тижня – Асоціація велосипедистів Києва – проводить різноманітні заходи, спрямовані на заохочення використання громадського транспорту та велосипедів замість приватних автомобілів.

«Ми проводимо конкурс на визначення кращих велопрацівників року – людей, які постійно їздять на роботу велосипедом. Розпочався конкурс на визначення кращого офісу, дружнього до велосипедистів – Велопрацедавець 2011. Вихідними відбувся експеримент із святкуванням на вільних від машин вулицях: кампанія «Я сьогодні без машин. Поділ без авто» мала неабиякий успіх серед киян, багато людей просили перекривати Поділ для машин кожних вихідних», – розказала організатор Тижня мобільності в Києві, голова Асоціації велосипедистів Києва Ірина Бондаренко.

 

«Міста, де використання приватних автомобілів обмежується, і натомість заохочується користування велосипедом та громадським транспортом, є найбільш комфортними для життя мешканців. Вулиці без машин стають місцями для зустрічей людей, прогулянок, розваг. Вони стають вулицями, де приємно проводити час та спілкуватися, а не дорогами», – пояснила координатор Тижня мобільності, член Ради Асоціації велосипедистів Ксенія Семенова.

Переваги зменшення кількості машин відзначили й представники іноземних спільнот. Порівнюючи ситуацію в Києві з містами Європи, Дагмар Остржанська, голова Чеського центру в Києві, зазначила, що подібний досвід уже набули у європейських міста.

«Несподівана ситуація виникла цього літа, коли громадський транспорт у Празі страйкував. Виявилося, що велосипедні затори на набережній Влтави можливі. Тоді дуже багато людей, побоявшись заторів, користувалися велосипедами замість авто. Місто стало набагато спокійніше та приємніше для життя», – заявила Дагмар.

Європейський тиждень мобільності, який уже 10 років святкують в Європі, має на меті поінформувати громадян та чиновників про необхідність перегляду транспортної політики. Зокрема, пропонується розвивати транспорт раціонально: використовувати автівки тільки за крайньої потреби, надаючи перевагу громадському транспорту, велосипедам та пішій ході.

Більше інформації про заходи Тижня мобільності в Києві та принципи раціонального розвитку транспорту www.mobilityweek.org.ua

За додатковою інформацією звертайтеся, будь ласка, до:

Ірина Бондаренко,

Голова Асоціації велосипедистів Києва, організатор Європейського тижня мобільності в Києві,

097 699 10 38

isbondarenko@www.avk.org.ua

Ксенія Семенова,

Член Ради Асоціації велосипедистів Києва, організатор Європейського тижня мобільності в Києві,

ksenia.semenova@www.avk.org.ua

інші цікаві матеріали

Перед входом до Київської міської державної адміністрації відбувся лежачий протест київської велоспільноти через смерть киянина Діаса Мужева, якого збила машина на велопереїзді. Організаторами лежачого протесту

Протягом 2018 року Асоціація велосипедистів Києва реалізувала пілотний проект разом з об’єднаними територіальними громадами України за підтримки Програми U-LEAD з Європою. Загальною метою проекту «Зелене світло

Асоціація велосипедистів Києва оголошує збір комерційних пропозицій на проведення трьох одноденних воркшопів з виробництва відеоконтенту задля промоції членства та волонтерства в організаціях громадянського суспільства. Громадська