Для чого проводиться “Велопрацівник року”?

Конкурс “Велопрацівник року” має на меті популяризувати велосипед як транспорт та заохотити його використання для поїздок на роботу. Для цього пропонується створити команду з двох колег та/чи колежанок, які протягом місяця спільно реєструватимуть кількість днів, в які кожен член команди приїхав на роботу на велосипеді. Ми не рахуємо кілометри чи швидкість для визначення переможців, ми вітаємо факт участі, регулярного використання велосипеда як транспортного засобу та співпраці з колегами. Приймаючи участь командою, більш досвідчені велосипедисти також можуть допомогти порадами своїм колегам, які лише починають регулярно користуватися велосипедом.

Як взяти участь?

Кожна команда має складатися з 2 людей, що працюють в одній команії, організації чи установі. Протягом місяця проведення конкурсу (22 вересня — 21 жовтня 2011 року) з 21 робочого дня кожен учасник/-ця команди має щонайменше 11 днів приїхати на роботу на велосипеді. Кожен учасник/-ця має відмітити подолану відстань (дім-робота-дім) у календарі, який організатори надсилають всім зареєстрованим командам.

В кінці конкурсного місяця, команда робить підрахунок загальної кількості днів, коли учасники/-ці приїжджали на роботу на велосипеді, загальної кількості подоланих кілометрів та зекономленої суми, яка б була витрачена на квитки громадського транспорту чи паливо та паркування автомобіля.

Як відправити результати?

Заповнений календар разом з кількома фотографіями учасників/-ць біля офісу з велосипедами необхідно відправити електронною поштою на bike2work{at}www.avk.org.ua до 25 жовтня 2011 року з темою листа “Ми найкращі велопрацівники!” Дуже бажано також додати короткий опис вашого досвіду та вражень від участі в конкурсі та поїздок на роботу велосипедом. Наприклад, розкажіть чи змінили поїздки велосипедом те, як ви плануєте свій день, чи легко/комфортно/безпечно ви почували себе на дорозі. Чи були ви більш продуктивними в роботі в дні, коли приїжджали велосипедом. Як на вас реагували ваші колеги, чи підтримували вони вашу участь у конкурсі і т.п.

Як обиратимуться переможці?

Три команди-переможця обирається методом жеребкування серед всіх команд, які виконали умови участі та вчасно надіслали свої календарі подорожей.

Часті запитання

1. Скільки команд від однієї компанії може приймати участь?

Кількість команд від однієї компанії не обмежується

2. У мене немає команди. Я можу зареєструватися індивідуально?

На жаль ні, Ви маєте переконати одного колегу чи колежанку приєднатись до Вас і зареєструватись вдвох.

3. Чи може команда налічувати більше двох учасників?

Ні. Але ж кількість команд необмежена, реєструйте інші командні пари.

4. Чому переможців обиратимуть жеребкуванням?

Ідея конкурсу полягає не в подоланні максимальної кількості кілометрів, а в заохоченні якомога більшої кількості людей регулярно іздити на роботу велосипедом. До того ж, відстань від дому до роботи для кожного своя, так само як і рівень фізичної підготовки. Тому аби всі учасники та учасниці мали рівні шанси на перемогу, найкращі команди обираються методом жеребкування.

5. Чи зараховуються дні коли лише один з членів команди приїхав на роботу велосипедом?

Так, такі дні зараховуються в актив того учасника, який приїхав велосипедом. Кожен член команди відмічає свої відстані та дні в спільному календарі як Учасник/-ця №1 або №2 відповідно. Головне аби загальна кількість робочих днів для кожного учасника/-ці команди була рівною або більшою 11 днів.

6. Як перевірити чи дані, надіслані в календарі, є дійсними?

Звісно, організатори не можуть відслідковувати чи справді команда приїхала на роботу на велосипеді, як зазначила в календарі. Але мета кампанії — це Ваш досвід, підтримка колеги та бажання змінити власні переконання та звички у користуванні велосипедом. Простим заповненням календаря цієї мети Ви не досягнете, тому організатори розраховують на Вашу чесність та бажання їздити велосипедом на роботу якнайбільше.

7. Що отримають переможці?

Здоров’я, кращі стосунки в колективі, впевненість на дорозі за кермом велосипеда та призи від організаторів. Серед призів сертифікати на безкоштовне відвідування еко-кафе та велосипедні подарунки від веломагазинів. Список може бути розширено.

Координатор заходу: Ірина Бондаренко, 097 699 10 38, isbondarenko@www.avk.org.ua

Зареєструвати команду

Навіщо їздити велосипедом на роботу?

інші цікаві матеріали

Користувачів велосипеда в Києві поменшало на третину. При цьому вперше за два роки пропорція велосипедистів, що рухаються по дорозі і по тротуару, стала 50/50. Це

Сьогодні, 26 листопада, українські громадські організації та ініціативи, які працюють у сфері безпеки руху, презентували Маніфест за безпечні дороги. 26 організацій-учасниць закликають владу та суспільство

U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») нагородила переможця конкурсу «Велопрацедавець 2019» у Києві та підбила підсумки національного конкурсу у 8 містах. Конкурс «Велопрацедавець року» відзначає найзручніші