Члени Асоціації велосипедистів Києва зустрілися з Олексієм Дружницьким, головним архітектором компанії ТОВ „Білтек”, яка у липні 2011 виграла тендер на проектування велодоріжок за 5 веломаршрутами: „Бровари”, „Труханівський”, „Троєщина”, „Вишгород”, „Борщагівка” (веломаршрути згідно з „Програмою облаштування велодоріжок в місті Києві”, затвердженою рішенням Київської міської ради 24 грудня 2009).

Зустріч відбулася у п’ятницю, 9 вересня 2011, в офісі „Білтек” на вулиці Рибальській у Києві (водночас, двоє охоронців офісних приміщень запевнили членів Асоціації, що в цьому офісі немає фірми „Білтек”).

Метою зустрічі було знайомство з представниками компанії, яка, за результатами тендеру, має проектувати п’ять велодоріжок в Києві, зокрема, обговорення планів ТОВ „Білтек” щодо майбутнього проектування. Олексій Дружницький показав членам Асоціації попередні проекти велодоріжок, які компанія підготувала до участі в тендері. Згідно з попередніми проектами, велодоріжки мають бути прокладені наступним чином.

Перший етап проектування:

велодоріжка „Бровари” (7 км) – має бути прокладена по Броварському проспекту від Набережно-Хрещатицької вулиці через міст Метро до Биківні, по лівій стороні проспекту. Важкими ділянками є міст Метро (вузький тротуар) та ринок біля метро „Лісова” (ринок пропонується або обходити, або прокладати над ним естакаду). На маршруті передбачається встановити 7 велостоянок на 80 веломісць, чотири декоративні стійки для велосипедів на 12 веломісць, чотири інформаційні щити.

велодоріжка „Труханівський” (6 км) – має бути прокладена по Парковому пішохідному мосту та вулиці Труханівській до Московського моста, також по лівій стороні. На маршруті пропонується облаштувати п’ять велостоянок з навісом на 50 велосипедів, три декоративні велостійки на 9 велосипедів, два інформаційні щити. На трьох трикілометрових ділянках маршруту пропонується встановити освітлення.

Другий етап проектування:

веломаршрут „Вишгород” (6 км) – має бути прокладений по всій довжині вулиці Богатирської, по тій стороні вулиці, яка ближча до синьої гілки метро. На маршруті пропонується встановити 7 велостоянок на 90 веломісць та два інформаційні щити.

веломаршрут „Троєщина” (10 км) – має проходити від вулиці Милославської по проспекту Маяковського, вулиці Перова та проспекту Визволителів, по правій стороні (з боку кінотеатру „Флоренція”). Перетинати кругові перехрестя на проспекті Маяковського попередньо пропонується по верху, за допомогою світлофорів для велосипедистів. На маршруті передбачається встановити 14 велостоянок на 160 веломісць та два інформаційні щити.

Третій етап проектування:

велодоріжка „Борщагівка” (9 км) – має бути прокладена по проспекту 50-річчя Жовтня, проспекту Космонавта Комарова, вулиці Борщагівській до Повітрофлотського проспекту, по праві стороні (по стороні Інституту авіації та Відрадного парку). На веломаршруті передбачені 12 велостоянок на 150 веломісць, три інформаційні щити.

За словами Олексія Дружницького, згідно з завданнями тендеру, велодоріжки слід проектувати не за рахунок пішохідної та автомобільної зон. Водночас, він не зміг надати для ознайомлення інші умови тендеру.

Під час зустрічі члени Асоціації велосипедистів представили свої попередні пропозиції щодо облаштування велодоріжок на вказаних маршрутах та передали Олексію Дружницькому диск із презентаціями іноземного досвіду в облаштування велосипедної інфраструктури. Також була досягнута попередня домовленість щодо спільної роботи над проектами: ТОВ „Білтек” погодився передавати Асоціації велосипедистів Києва усі результати проектування для обговорення, та консультуватися з Асоціацією велосипедистів щодо будь-яких зрозумілих та незрозумілих питань.

Згідно з інформацією, наданою на сайті ТОВ „Білтек”, організація займається будівельними, реконструкторськими та проектувальними роботами, виграє тендери та виконує проекти державних органів. Серед проектів, які виконала організація: ремонт фасадів будинків, ремонти квартир, встановлення дитячих майданчиків. Детальніше про фірму “Білтек” та її роботу можна прочитати на її сайті. Водночас, членів Асоціації насторожують наступні факти: майже одразу після оголошення результатів тендеру сайт фірми “Білтек” перестав працювати на два тижні, а за телефоном, вказаним на сайті компанії, відповідають, що тут немає фірми “Білтек”.

Нагадаємо, згідно з інформацією, наданою в засобах масової інформації, КП „Київдорсервіс” за результатми тендеру уклало угоду з ТОВ „Білтек” на проектні роботи з облаштування велодоріжок у Києві вартістю 976 тисяч гривень. Роботи необхідно виконати до грудня 2011. Водночас, згідно з відповіддю „Київдорсервісу” на запит Асоціації велосипедистів Києва, фінансування на ці проектні роботи ще не виділяли.

інші цікаві матеріали

Користувачів велосипеда в Києві поменшало на третину. При цьому вперше за два роки пропорція велосипедистів, що рухаються по дорозі і по тротуару, стала 50/50. Це

Сьогодні, 26 листопада, українські громадські організації та ініціативи, які працюють у сфері безпеки руху, презентували Маніфест за безпечні дороги. 26 організацій-учасниць закликають владу та суспільство

U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») нагородила переможця конкурсу «Велопрацедавець 2019» у Києві та підбила підсумки національного конкурсу у 8 містах. Конкурс «Велопрацедавець року» відзначає найзручніші