У квітні в мерії Черкас заснували нову традицію: дарувати кращим працівникам велосипеди, раз на місяць. У цьому місяці обрали трьох таких працівників. Велосипеди купили за рахунок засобів фонду міського голови Сергія Одарича.

За словами Одарича, сьогодні весь світ рухається у напрямку розвитку велосипедної культури, і Черкаси не будуть стояти осторонь. Особливо зважаючи на те, що вартість паливо постійно зростає. Одарич сподівається, що в міськвиконкомі така традиція буде сприйнята позитивно, і частина працівників пересяде на велосипеди. У результаті менше коштів буде витрачатися на проїзд, та й сама людина буде здоровішою і з кращим настроєм.

Окрім цього, до 15 травня біля приміщення мерії облаштують спеціальні місця для велопаркування. Голландський експерт Роберт ван Гамерон розробив для Черкас проект велодоріжок та велопарковок. Експерт організації пробув у Черкасах тиждень, і за цей час ознайомився із транспортною інфраструктурою міста.

За його словами, Голландія до остаточного впровадження велокультури йшла 30 років. Він вважає, що стільки ж часу витратять і Черкаси. На його думку, слід пропагувати велорух серед мешканців Черкас, і в першу чергу, варто заохочувати людей відмовлятися від користування автомобілями, та привчати їх до використання велосипедів.

Нагадаємо, що в Києві уже кілька років існують і три розпорядження голови КМДА, і рішення міської ради про облаштування велодоріжок та велопарковок, але досі нічого не виконується. Восени 2010 на вулиці Здолбунівський відкрили єдину 2-кілометрову велодоріжку “з Позняків на Позняки”, і далі цього кроку мерія не просувається. На 2011 рік у міському бюджеті передбачено лише 1 мільйон гривень – на проектування.

Київські велосипедисти чекають, коли ж київська мерія нарешті вивчить досвід не тільки іноземних міст, а й уже Львова та Черкас, аби почати створювати безпечну та якісну велоінфраструктуру у столиці України.

інші цікаві матеріали

Стало відомо програму міжнародної конференції Велофорум 2017, який відбудеться в Миколаєві 6-8 жовтня 2017 року. Темою Велофоруму 2017 є “Велосипед – каталізатор змін у містах”.

У п’ятницю, 22 вересня, жителі Києва взяли участь у флешмобі “Велосипедом на роботу” в День без авто, який відзначають по всьому світу. Асоціація велосипедистів Києва

Київ долучається до Європейського тижня мобільності – свята раціонального розвитку транспорту. У 2017 році Асоціація велосипедистів Києва підготувала насичену програму подій у столиці протягом усього