Київська міська адміністрація розглядає можливість для облаштування спеціального місця для паркування велосипедів. Про це вони повідомили у листі одній з активісток Асоціації велосипедистів Києва.

До такої думки міську владу спонукав конфлікт між велосипедисткою та охоронцем будинку КМДА. Так, охоронець проганяв велосипедистку, яка просто стояла з велосипедом навпроти адміністрації.

«Я прихала на велосипеді до мерії. Зі мною була подруга, яку я попросила потримати велосипед, поки мені треба було зайти в мерію і вирішити свої питання. Велосипед не паркувала ні до чого, бо мала вийти за хвилину, і попросила подругу його потримати. Але до нас підійшов охоронець і заявив, що тут стояти з велосипедом заборонено», – розповідає велосипедистка про незвичну ситуацію.

Показати документ, яким заборонено стояти з велосипедом перед мерією, охоронець відмовився, відмовився також назвати своє ім’я, посилаючись на внутрішні розпорядження. Велосипедистка написала в мерію листа із проханням надати їй відповідні документи про заборону ставити велосипед, та роз’яснити мотиви поведінки охоронця. Також, щоб не писати по кілька листів, велосипедистка попросила встановити біля мерії цивілізовану велопарковку.

Відповідь надійшла трохи більше ніж за місяць.

«Відповідальному працівнику охорони зроблено зауваження, було роз’яснено про неприпустимість ненадання свого прізвища, імені та по батькові при виконання службових обов’язків на прохання громадян. У майбутньому докладемо зусиль, щоб уникнути таких неприємних непорозумінь», – йдеться у листі.

Та велосипедистка була здивована саме варіантом розповіді охоронця. У своїй пояснювальній записці він вказав, що велосипед був припаркований біля вхідних дверей мерії, і заважав вільному входу та виходу громадян з адміністрації.

«Це повна нісенітниця. По-перше, я не паркувала велосипед, а по-друге, це була субота, і за час нашого спілкування жоден громадянин не вийшов та не зайшов у мерію», – обурена велосипедистка тим, що розповів охоронець у своє виправдання.

У останньому абзаці листа чиновники повідомили про можливість встановлення велопарковки біля мерії:

“Аби надалі уникнути конфліктів, та зробити місто зручним для велосипедистів, в адміністрації розглядають питання про облаштування майданчика для паркування велотранспорту”.

Нагадаємо, нещодавно Київрада прийняла рішення, яке зобов’язує всі торгівельні центри облаштувати біля себе велосипедні парковки. Втім, деякі київські депутати доводять, що рішення носить виключно рекомендаційний характер. Асоціація велосипедистів Києва висловлює сподівання, що київська мерія таки встановить біля входу велосипедну парковку, а її приклад надихне й інші організації та підприємства.

інші цікаві матеріали

Створений у 2017 році Клуб велобізнесу – це прозорий спосіб підтримати розвиток велосипедного транспорту, яким займається Асоціація велосипедистів Києва.   АВК продовжує серію публікацій про

Сьогодні, 17 жовтня, на церемонії нагородження конкурсу “Велопрацедавець року 2017”, який проводить серед київських роботодавців Асоціація велосипедистів Києва, стало відомо компанію-переможця. Велопрацедавцем 2017 стала юридична

Як у країнах Європейського Союзу заохочують їздити велосипедом на роботу? Асоціація велосипедистів Києва продовжує публікувати дослідження “Розподіл бюджетних коштів на велосипедну інфраструктуру: досвід ЄС та