Представники муніципалітетів, громадських організацій, молодіжних клубів та ініціативних груп з України, Польщі та Іспанії взяли участь у міжнародній конференції з питань розвитку велосипедного транспорту “Велофорум”, яка відбулася в Івано-Франківську 16-17 жовтня 2010 року.

На “Велофорумі” йшлося про розвиток велосипеда як засобу транспортування у містах. Перший день конференції було присвячено світовому досвіду велосипедного планування, тематика другого стосувалася взаємодії громадських активістів із органами влади.

За словами керівнка оргкомітету форуму Віктора Загреби, якщо для європейських міст велосипед став звичним і популярним транспортом, а для велосипедистів забезпечується відповідна інфраструктура, то в Україні наразі йдеться про аналіз кращих європейських практик і перші досягнення громадян щодо впливу на міську транспортну політику.

Участь у “Велофорумі” взяли близько 50 осіб з Києва, Тернполя, Львова, Івано-Франківська, Луцька, Черкас, Харкова та інших регіонів України. На запрошення відвідати подію відгукнулися також пердставники органів місцевого самоврядування із п’яти міст, серед яких мер міста Долина Івано-Франківської області Володимир Гаразд.

Наприкінці учасники прийняли резолюцію звернутися підтримати пропозиції Асоціації велосипедистів Києва щодо зміни до Правил дорожнього руху, які створять більш безпечні умови для велосипедистів, та пропозиції до проекту Транспортної стратегії України щодо визнання велосипеда як ефективного транспортного засобу в містах.

“Велофорум” у 2010 році провела громадська організація “Центр соціальних та ділових ініціатив” з міста Яремче, яка у 2008-2010 роках спільно з партнерськими організаціями за підтримки Європейського Союзу виконувала проект “Велокраїна”, сторивши інфраструктуру для рекреаційних велосипедних поїздок в Карпатах. Партнерами виступили Асоціації велосипедистів Києва та Луцька, мерія Івано-Франківська та івано-франківський клуб “Адреналіновий стиль”. Організатори “Велофоруму” вже оголосили про прийом заявок від організацій та міст, які бажають прийняти “Велофорум” у 2011 році.

Конференція велосипедних активістів відбулася за фінансової підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні. “Велофорум” проводився вдруге — минулого року його приймав Луцьк.

По детальнішу інформацію звертайтеся до Віктора Загреби, голови оргкомітету “Велофоруму”: тел. 067 442 14 94, viktor@zagreba.com

Сайт “Велофоруму”: www.veloforum.org

інші цікаві матеріали

Більше двох тисяч українців та українок із 21 міста пройшли сьогодні вулицями столиці. Учасники Міжнародного маршу за клімат вимагали від президента, уряду та новоствореного Міністерства

Сьогодні, 19 вересня, напередодні Всесвітнього дня без авто в Києві проходить флешмоб «Велосипедом на роботу». U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») організувала зустріч і сніданок для

Українських роботодавців запрошують взяти участь у конкурсі «Велопрацедавець 2019», який вперше проходить у 8 містах: Київ, Харків, Полтава, Кривий Ріг, Запоріжжя, Херсон, Вінниця та Одеса.