У Києві святкують всесвітній День без авто – день, коли усі бажаючі пересідають на громадський транспорт, велосипеди або йдуть пішки.

Свято розпочалося з масштабної поїздки велосипедистів на роботу – “Bike to work”. Усі бажаючі приїхали на роботу саме велосипедом і ввечері поїдуть ним назад.

Учасники “Велосипедом на роботу” з готелю “Редісон”, фото Олени Пньовської

Серед запрошених приїхати на роботу на велосипеді – Президент та його Адміністрація, члени Кабінету міністрів та інші чиновники. На початку вересня усі вони отримали лист від Асоціації велосипедистів Києва із запрошенням приїхати на роботу на велосипеді у День без авто. Тим не менш, вони не надавали відповіді про своє бажання або небажання дістатися місця роботи двоколісним транспортом.

“У багатьох містах Європи у цей день перекривають центр міста, а громадський транспорт їздить безкоштовно. Для тих, хто приїхав на свято на велосипеді або на роликах, влаштовують концерти та змагання. У нашому місті говорити про перекриття бодай однієї вулиці не доводиться, хоча Асоціація велосипедистів Києва більше місяця тому надіслала листа в мерію з повідомленням про це свято та про те, як його святкують”, – заявила одна з організаторів Дня без авто Іра Бондаренко.

“Вирішити проблему пробок, будуючи нові та розширюючи існуючи дороги, неможливо. Наприклад, у докризові часи у місті кожного дня реєструвалося 400 нових автомобілів. Якщо їх поставити разом, то вони повністю займуть таку вулицю, як Володимирська. Таким чином, мерія може два роки будувати нову “Володимирську”, а її за один день заповнять нові машини”, – пояснила Олена Міскун, координатор транспортних програм Національного екологічного центру України.

“Щоб перевірити, яким видом транспорту зручніше за все пересуватися у Києві, ми влаштували Транспортні перегони. Зранку у годину пік зі спальних районів в центр рушили групи з велосипедиста, пішохода на громадському транспорті та автомобіліста. Першими Софіївської площі дісталися велосипедисти”, – каже організатор перегонів Ксенія Семенова з Асоціації велосипедистів Києва.

У подальшій програмі свята – вручення призів “Велопрацедавцю 2010”. Ним стане київський роботодавець, що найкраще обладнав офіс для потреб велосипедистів, наприклад, встановив велосипедну парковку або обладнав душову кабінку.

Вперше День без авто відсвяткували 1998 року в Парижі. Хоча для приватного транспорту були закриті лише старі квартали міста, вміст СО2 у паризькому повітрі в цей день зменшився на 15%. Протягом 10 років до Дня без авто долучилися понад 1 700 європейських міст та міста інших континентів.

У Києві День без авто святкують вчетверте. Серед інших українських міст, які активно долучаються до святкування – Ірпінь, Львів та Суми.

 

Більше інформації про День без авто можна знайти на міжнародному та українському сайтах http://www.worldcarfree.net/wcfd/ та www.carfree.org.ua

За додатковою інформацією звертайтеся, будь ласка, до:

Ірина Бондаренко,

Асоціація велосипедистів Києва,

097 699 10 38,

isbondarenko at gmail.com

 

Олена Міскун,

координатор транспортної програми Національного екологічного центру України,

044 353 78 41

miskun at bankwatch.org

інші цікаві матеріали

Користувачів велосипеда в Києві поменшало на третину. При цьому вперше за два роки пропорція велосипедистів, що рухаються по дорозі і по тротуару, стала 50/50. Це

Сьогодні, 26 листопада, українські громадські організації та ініціативи, які працюють у сфері безпеки руху, презентували Маніфест за безпечні дороги. 26 організацій-учасниць закликають владу та суспільство

U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») нагородила переможця конкурсу «Велопрацедавець 2019» у Києві та підбила підсумки національного конкурсу у 8 містах. Конкурс «Велопрацедавець року» відзначає найзручніші