Велосипедисти внесли свої пропозиції до Транспортної стратегії України до 2020 року, проект якої зараз обговорюють у Міністерстві транспорту.

“Проаналізувавши проект Транспортної стратегії України до 2020 року, ми можемо констатувати наступне. Розвиток автомобільної мережі відстає, екологічне навантаження збільшується.

Саме час приділити увагу транспорту, який займає на дорозі у кілька разів менше місця, ніж автомобіль, абсолютно не створює шкідливих викидів, не споживає нафтопродуктів, потребує найменше капіталовкладень.

При цьому практична швидкість пересування велосипедом в сучасному місті вища, ніж у громадського транспорту і трохи нижча, ніж у приватного автомобіля, навіть за умови позбавленого заторів руху”, – заявляє заступник голови АВК Дмитро Александров.

У своїх пропозиціях до проекту Стратегії велосипедисти пропонують визнати велосипедний транспорт складовою державної транспортної системи, створити та затвердити державну програму розвитку велотранспорту, запровадити систему пільг та заохочень для підприємств, які сприяють розвиткові велотранспорту, профінансувати створення велопарковок біля шкіл, бібліотек, спортивних установ, вести державну пропаганду велотранспорту.

Також велосипедисти пропонують прокладати велодоріжки, не чекаючи аварій за участю велосипедистів, а заздалегідь, упереджуючи такі ситуації.

“Зараз заведено, що велосипедна доріжка має прокладатися там, де є достатня кількість велосипедистів.

По-перше, це ще не призвело до будівництва жодної вело доріжки.

По-друге, ця практика суперечить принципу випереджаючого розвитку транспортної інфраструктури, бо за відсутності безпечних шляхів для проїзду кількість велосипедистів ніколи не стане “достатньою”.

Натомість ми пропонуємо закладати відокремлені велосипедні чи пішохідно-велосипедні доріжки у проекти всіх швидкісних доріг, що мають бути побудовані відповідно до Стратегії, передбачати аналогічні елементи в конструкції важливих мостів, тунелів та інших транспортних споруд, які наново будуються або піддаються капітальній реконструкції”, – пропонує Александров.

Александров запевнив, що велосипедисти готові до співпраці у розробці “велосипедної частини” проекту Стратегії.

У червні 2010 Міністерство транспорту презентувало проект Транспортної стратегії України до 2020 року. З липня до вересні у Мінтрансі приймають зауваження до проекту.

Завантажити проект Стратегії можна за посиланням

За детальною інформацією звертайтеся, будь ласка, до заступника голови АВК Дмитра Александрова 067-662-98-49

інші цікаві матеріали

Користувачів велосипеда в Києві поменшало на третину. При цьому вперше за два роки пропорція велосипедистів, що рухаються по дорозі і по тротуару, стала 50/50. Це

Сьогодні, 26 листопада, українські громадські організації та ініціативи, які працюють у сфері безпеки руху, презентували Маніфест за безпечні дороги. 26 організацій-учасниць закликають владу та суспільство

U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») нагородила переможця конкурсу «Велопрацедавець 2019» у Києві та підбила підсумки національного конкурсу у 8 містах. Конкурс «Велопрацедавець року» відзначає найзручніші