Велосипедисти внесли свої пропозиції до Транспортної стратегії України до 2020 року, проект якої зараз обговорюють у Міністерстві транспорту.

“Проаналізувавши проект Транспортної стратегії України до 2020 року, ми можемо констатувати наступне. Розвиток автомобільної мережі відстає, екологічне навантаження збільшується.

Саме час приділити увагу транспорту, який займає на дорозі у кілька разів менше місця, ніж автомобіль, абсолютно не створює шкідливих викидів, не споживає нафтопродуктів, потребує найменше капіталовкладень.

При цьому практична швидкість пересування велосипедом в сучасному місті вища, ніж у громадського транспорту і трохи нижча, ніж у приватного автомобіля, навіть за умови позбавленого заторів руху”, – заявляє заступник голови АВК Дмитро Александров.

У своїх пропозиціях до проекту Стратегії велосипедисти пропонують визнати велосипедний транспорт складовою державної транспортної системи, створити та затвердити державну програму розвитку велотранспорту, запровадити систему пільг та заохочень для підприємств, які сприяють розвиткові велотранспорту, профінансувати створення велопарковок біля шкіл, бібліотек, спортивних установ, вести державну пропаганду велотранспорту.

Також велосипедисти пропонують прокладати велодоріжки, не чекаючи аварій за участю велосипедистів, а заздалегідь, упереджуючи такі ситуації.

“Зараз заведено, що велосипедна доріжка має прокладатися там, де є достатня кількість велосипедистів.

По-перше, це ще не призвело до будівництва жодної вело доріжки.

По-друге, ця практика суперечить принципу випереджаючого розвитку транспортної інфраструктури, бо за відсутності безпечних шляхів для проїзду кількість велосипедистів ніколи не стане “достатньою”.

Натомість ми пропонуємо закладати відокремлені велосипедні чи пішохідно-велосипедні доріжки у проекти всіх швидкісних доріг, що мають бути побудовані відповідно до Стратегії, передбачати аналогічні елементи в конструкції важливих мостів, тунелів та інших транспортних споруд, які наново будуються або піддаються капітальній реконструкції”, – пропонує Александров.

Александров запевнив, що велосипедисти готові до співпраці у розробці “велосипедної частини” проекту Стратегії.

У червні 2010 Міністерство транспорту презентувало проект Транспортної стратегії України до 2020 року. З липня до вересні у Мінтрансі приймають зауваження до проекту.

Завантажити проект Стратегії можна за посиланням

За детальною інформацією звертайтеся, будь ласка, до заступника голови АВК Дмитра Александрова 067-662-98-49

інші цікаві матеріали

Кампанія «Велосипедом до школи» відбулась у громадах 5 областей України. Кампанію провела ГО «Асоціація велосипедистів Києва» за підтримки місцевих рад і програми «U-LEAD з Європою»

Проект “ВелоСхід”, який за підтримки USAID стартував на Сході України у червні цього року, вже добігає кінця. За чотири місяці проектна команда Асоціації велосипедистів Києва

АВК запускає для волонтерської команди міні-курс з журналістики та створення контенту на теми про міський розвиток та велорух.   Ми впевнені, що усі наші волонтери