1 лютого члени АВК зареєстрували свої пропозиції у Департаменті ДАІ. Що це за пропозиції?

Асоціація велосипедистів Києва подала в ДАІ свої пропозиції до Правил дорожнього руху, які дозволять велосипедистам безпечно пересуватися містом.

Це зробили голова АВК Віктор Загреба та член АВК Дмитро Александров 1 лютого.

Одна з пропозицій стосується можливості виділення окремих смуг на дорозі для пересування велосипедистів – так званих “велосмуг”, чого раніше в правилах не було.

“Далеко не на кожній дорозі є можливість прокласти велодоріжку, фізично відділену від дороги. Тому велосипедисти змушені рухатися по дорозі, наражаючись на небезпеку і заважаючи автомобілістам. Прокладання велосмуг на певних ділянках дороги дозволить уникнути дорожньо-транспортних пригод за участі велосипедиста”, – пояснив голова Асоціації велосипедистів Києва.

Інша пропозиція стосується можливості виконання велосипедстами лівого повороту. Зараз велосипедист може виконувати лівий поворот тільки на дорозі з двома смугами і без трамвайних колій посередині. Але в Києві дуже мало таких вулиць, тому велосипедистам доводиться переходити дорогу через пішохідні переходи, де вони заважають пішоходам.

АВК пропонує дозволити велосипедистам виконувати лівий поворот у два прийоми: проїзд перехрестя прямо, а потім стати біля машин, що стоять на червоне світло, і поїхати разом із ними.


Також Асоціація пропонує затвердити спеціальні дорожні знаки для велосипедистів. Зокрема, “вузьке” та “низьке місце”,

“випередження двоколісних заборонено”,

“лівий поворот для велосипедистів”,

“місце для зупинки велосипедистів”.

Окремо виділені питання дорожньої розмітки для велосипедистів. Так, велодоріжка та велосмуга мають бути виконані з асфальту червоного кольору (як цього вимагають Віденська конвенція “Про дорожній рух” та зміни до неї, і як це є у більшості країн Європи та Америки).

Існує навіть пропозиція спеціальних велосипедних світлофорів.


Також АВК пропонує дозволити велосипедистам рухатися по двоє та по тротуарах, визначити, як перевозити дітей на велосипедах, і що робити з дітьми віком від 7 до 14 років. Адже згідно нинішних Правил дорожнього руху, діти до 7 років можуть рухатися по тротуару із батьками, а від 14 — по дорозі. Де мають рухатися діти від 7 до 14 — зараз у ПДР неузгоджено.

Готуючи пропозиції до Правил дорожнього руху, АВК керувалася Віденською конвенцією “Про дорожній рух” та змінами до неї. Завантажити пропозиції АВК можна тут.

Можливість надати свої пропозиції до ПДР з’явилася після того, як ДАІ у грудні оголосила про громадське обговорення змін до Правил.

Асоціація велосипедистів Києва була заснована київськими велосипедистами у 2008 році, щоб відстоювати права велосипедистів у владних структурах. Своїм основним завданням АВК вбачає облаштування розвиненої велоінфраструктури у Києві: мережі велодоріжок, велопарковок, урегулювання правил дорожнього руху для велосипедистів, популяризація велосипедів серед киян.

інші цікаві матеріали

Перед входом до Київської міської державної адміністрації відбувся лежачий протест київської велоспільноти через смерть киянина Діаса Мужева, якого збила машина на велопереїзді. Організаторами лежачого протесту

Протягом 2018 року Асоціація велосипедистів Києва реалізувала пілотний проект разом з об’єднаними територіальними громадами України за підтримки Програми U-LEAD з Європою. Загальною метою проекту «Зелене світло

Асоціація велосипедистів Києва оголошує збір комерційних пропозицій на проведення трьох одноденних воркшопів з виробництва відеоконтенту задля промоції членства та волонтерства в організаціях громадянського суспільства. Громадська