Протокол
щорічних звітно-виборчих зборів
громадської організації „Асоціація велосипедистів Києва”

м. Київ                                    12 грудня 2009 року

Головуючий: Дмитро Александров
Секретар: Віктор Загреба
Також присутні:
Члени АВК:
Леонід Яценко;
Максим Шульга;
Денис Шашков;
Сергій Думик;
Ольга Закала;
Віктор Маковський;
Олександр Бурцев;
кворум (9 з 16 членів АВК) наявний

Прибічники та гості:
Сергій Светлицький;
Олексій Нікіфоров;
Ірина Бондаренко;
Тетяна Загреба;
Олександр Любенко
Марія Завірюхіна;
Петро Вакс;
Ярослав Арешкович;
Тарас Ратушний;
Анастасія Безверха;

Порядок денний:

1.    Звіт про діяльність Асоціації велосипедистів Києва (надалі – АВК) у 2009 році
2.    Процес та поточні результати створення вело інфраструктури в м.Києві, зокрема в рамках Програми створення велодоріжок в Києві
3.    Міжнародні зв”язки АВК у 2009 році
4.    Вибори голови АВК на наступний рік
5.    Концептуальний план розвитку АВК на 2 роки.
6.    План головних заходів АВК на 2010 рік
7.    Різне

Слухали:

1. Голову АВК Д.Александрова, який представив звіт про діяльність АВК за період з
грудня 2008 до листопада 2009 року. Д.Александров надав присутнім письмовий звіт про роботу АВК за зазначений період та усно виступив, відзначивши головні заходи, описані у звіті, та головні уроки та висновки.

2. Активістку АВК Ірину Бондаренко, яка зробила огляд ініціатив та активностей АВК у 2009 році, спрямованих на створення інфраструктури – велодоріжок та велостоянок. Ірина розповіла про ініціативу з заохочення торговельних центрів до встановлення велостоянок, в рамках якої вона від імені АВК провела комунікацію з 15-ма торговельними центрами щодо встановлення при них велостоянок. Ірина повідомила, що хоча внаслідок цього лише 1 ТЦ встановив велостоянку (“Караван”), ініцатива була потрібною, дозволила набути великий досвід та уроки на майбутнє. Також І.Бондаренко видала наявну у неї інформацію про стадію затвердження Програми облаштування вело доріжок в м.Києві – ця програма включена до ширшої Програми покращення безпеки дорожнього руху в м.Києві та перебуває на затвердженні у заступника міського голови Д.Басса;

3. Доповідь-презетацію В.Загреби щодо міжнародних зв’язків, які він від імені АВК налагодив з велоактивістами м.Краків та Гданськ (Польща), а також Вашингтон та Берлінгтон (США). В.Загреба показав фотографії елементів інфраструктури зазначених міст, розповів про структуру та методику роботи велоактивістів, показав зразки друкованої агітаційної та інформаційної продукції;

4. Пропозицію Д.Александрова щодо обрання голови АВК на наступний період. Д.Александров заявив про своє бажання передати цю посаду іншій особі, пояснивши це тим, що він перебуває на посаді вже протягом 2 років і не хоче, аби АВК “сприймалася громадськістю як організація Дмитра Александрова”. Д.Александров висунув на цю посаду кандидатуру одного з інших засновників АВК – Віктора Загреби, відрекомендувавши його як людину, яку він вважає найкращою кандидатурою та запросивши присутніх підтримати його.

5. Виступ В.Загреби щодо стратегії розвитку АВК на наступні 2 роки. В.Загреба озвучив ідею переведення діяльності АВК на професійні засади, що включає проведення державної реєстрації організації, відкриття рахунку в банку, роботу зі спонсорами та пошук грантів, а також, в майбутньому – постійний офіс та кількох працівників.

6. В.Загребу та всіх учасників зборів, які методом мозкового штурму виробили перелік головних напрямків роботи та головних заходів, на яких зосередиться АВК у 2010 році.

7. Члена АВК Леоніда Яценка, який висловив невдоволення тим, що АВК досі не долучилася до процесу вироблення поправок до Правил дорожнього руху та запропонував негайно зосередити сили та долучитися до цього нормотворчого процесу. Л.Яценко висловив впевненість, що АВК своєю активністю може реально покращити юридичне положення велосипедистів на дорогах, зробити їх більш захищеними, а велосипедний транспорт – більш безпечним. Л.Яценко запропонував виступити публічно з оголошенням про збір пропозицій щодо змін до ПДР на велосипедних сайтах та форумах, звернутися до громадських організацій, велоклубів та ініціативних груп.

Вирішили:

1. В цілому затвердили звіт про діяльність АВК за грудень 2008 – листопад 2009 та визнали діяльність АВК задовільною. Голосували: одностайно.

2. Продовжувати діяльність з “просування” велосипедної програми в структурах КМДА, усіма способами вимагати та заохочувати рух цього процесу, продовжувати флеш-моб “Спитай чиновників про вело доріжку”. Громадську діяльність І.Бондаренко відзначили як надзвичайно корисну, іноваційну та таку, з якої слід брати приклад. Ухвалили повідомити КМДА про те, що їх робота по розвитку велосипедної інфраструктури визнана незадовільною і вимагати активізації робіт. Голосували: одностайно.

3. Продовжувати діяльність з налагодження міжнародних зв’язків АВК та вивчення й адаптації іноземного досвіду.

4. Голосували одностайно за обрання Віктора Загреби головою АВК на наступний період.

5. Затвердили стратегічний напрямок розвитку АВК, запропонований В.Загребою, та перехід організації на професійні засади діяльності. Уповноважили В.Загребу керувати цим процесом та нести відповідальність за його результати. Голосували: одностайно.

6. В результаті мозкового штурму було вирішено затвердити такі напрямки та заходи АВК на 2009 рік:

І. Підготувати, видати та розповсюдити інформаційно-агітаційну продукцію:
1)    Інформаційний буклет “Про АВК” (2 стор., А4)
2)    Інформ.матеріали для водіїв “Як не збити велосипедиста” (у формі буклету або плакату)
3)    Інформ.матеріали для велосипедистів “Як не потрапити під колеса автомобіля” (у формі листівки чи буклету)
Координатор напрямку – Дмитро Александров;

ІІ. Провести у 2009 році наступні планові заходи та акції:
1)    День пам’яті загиблих велосипедистів (з оновленням пам”ячника на вул.Мельникова). Березень 2010 р.
2)    Міжнародний Велофорум в Києві 22-23.05.2010. Прийнято рішення продовжити ініціативу активістів з м.Луцьк та провести Другий Велофорум – конференцію та супутні події (фотовиставка, велоквест, прес-конференція, участь у Велодні).
3)    День без Авто – 22.09.2010. Щорічна всесвітня акція;
4)    Тиждень безпеки дорожнього руху. АВК планує брати участь як партнер-співорганізатор. Акція координується Асоціацією безпеки дорожнього руху України.
5)    “Велошкола”. Навчально-практичні заняття з молодими велосипедистами щодо навичок їзди на велосипеді в умова міста. Планується проводити акцію в різних районах міста кожну останню неділю місяця, з квітня до серпня. Координатор акції – Денис Шашков.
6)    Участь у виставці “Велобайк-2010”. Планується організувати участь АВК на окремому стенді. Цілі участі – інформування про діяльність АВК, поширення інформ.продукції, залучення волонтерів, робота зі спонсорами, збір пожертв.
7)    Дві “рейтингові” акції – “Сітібайкер року” (восени) та “Велороботодавець року” (навесні). Положення про акції ще треба розробити.

ІІІ. Інша діяльність:
1)    Покращити взаємодію з громадськістю, зокрема розробити та запустити новий веб-сайт (до 01.03.2010). Координатор – Сергій Думик.
2)    Налагодити співпраці з ДАІ щодо поширення інформ.матеріалів (плакатів) через мережу ДАІ (автошколи, МРЕВ тощо).
3)    Активізувати роботу з підрозділами КМДА з метою скорішого виконання планів зі створення велодоріжок.

7. Взяти на АВК координуючу роль у формуванні офіційних пропозицій змін до ПДР щодо прав та обов’язків користувачів велосипедного транспорту. Оглосити всеукраїнський збір пропозицій, провести громадські слухання з обговорення остаточного варіанту пропозицій 23.12.2009 року. Координатор напрямку – Леонід Яценко.

Записав: секретар зборів В.Загреба.

12.12.2009

інші цікаві матеріали

Велодружні музеї, бібліотеки, театри та інші громадські заклади відтепер можуть безкоштовно отримати сертифікат Bike Friendly Company, який створила U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва»). Отримати безкоштовний

Кілька сотень людей проїхались велосипедом по Києву безпечно та стильно під час Велопараду дівчат #KyivCycleChic 2019. Велопарад дівчат вдев’яте організувала U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва»).

Українських роботодавців запрошують до участі в національному конкурсі «Велопрацедавець 2019», який вперше проходить у восьми містах України: Київ, Харків, Полтава, Кривий Ріг, Запоріжжя, Херсон, Вінниця