Архітектори з Берліна, Мюнхена, Гамбурга побували у Києві і порадили якнайшвидше побудувати велосипедні доріжки. Читати далі…

У понеділок і вівторок у Києві пройшла зустріч архітекторів України, Німеччини та Великої Британії – вони обговорювали, яким чином слід розвивати і будувати Київ.
Із шести головних доповідачів п’ятеро висловили своє здивування відсутністю велоінфраструктури у Києві. І порадили київській владі якомога швидше розробити і прокласти велодоріжки та встановити велопарковки.

Професор Саксонської академії мистецтв Карло Вебер, який займався будівництвом стадіону у Мюнхені до Олімпіади 1972, та розбудовою Мюнхена загалом, зауважив: «Це прекрасний спосіб розвантажити дороги міста – надати людям можливість пересуватися велосипедом».

a_muenchen_venedig 174_rs.jpg
Ось як зараз виглядають велодоріжки під Мюнхеном.

Інший архітектор Томас Зівертс, радник з питань міського розвитку Відня і Парижа додав, що в першу чергу це необхідно зробити на лівому березі. Він розказав, що у 70-х роках минулого століття у німецькій архітектурі відбувся переламний момент, коли архітектори зрозуміли, що поверхня землі має залишитися для пішоходів і велосипедистів, а автодороги можна перенести в тунелі під містом. «Таким чином, впроваджуючи ідею «земля для пішоходів» ми прокладали велодоріжки по старим автомобільним дорогам, які лишилися після того, як ми спустили в тунелі автодороги», – сказав він.

a_bikeline-donau-radweg3_rs.jpg
Ось які путівники випускають для велосипедистів у Відні (маршрут від Відня до Будапешта)
a_paris_2008_dirk_226_rs.jpg
А ось що у Парижі.

«Звісно, не слід чекати будівництва тунелів під Києвом, щоб прокладати велодоріжки, – зауважив директор Інституту теорії архітектури в місті Дармштадрт Вернер Дурт, автор книг про архітектуру Берліну та інших німецьких міст. – Це потрібно робити вже зараз, наприклад, прокладати доріжки збоку від автодоріг».

a_berlin-fahrradweg_rs.jpg
Ось двостороння доріжка у Берліні

Нагадаємо, після минулорічної акції «Велонаїзд» мер Києва Леонід Черновецький підписав розпорядження «Про облаштування та розвиток велосипедних доріжок у м. Києві» . Згідно нього до 30 грудня минулого року в Києві мали бути облаштовані 16 км велодоріжок. Мерія витратила 98 тисяч гривень, але не зробила жодної доріжки.

Асоціація велосипедистів закликає вас не лишатися байдужими і взяти участь в акції «Подзвони в мерію і спитай, де велодоріжки!»

інші цікаві матеріали

Перед входом до Київської міської державної адміністрації відбувся лежачий протест київської велоспільноти через смерть киянина Діаса Мужева, якого збила машина на велопереїзді. Організаторами лежачого протесту

Протягом 2018 року Асоціація велосипедистів Києва реалізувала пілотний проект разом з об’єднаними територіальними громадами України за підтримки Програми U-LEAD з Європою. Загальною метою проекту «Зелене світло

Асоціація велосипедистів Києва оголошує збір комерційних пропозицій на проведення трьох одноденних воркшопів з виробництва відеоконтенту задля промоції членства та волонтерства в організаціях громадянського суспільства. Громадська