АВК надіслала торговельним центрам листи з проханням встановити велопарковки біля своїх магазинів. Хто потрапив до цього списку і хто як відгукнувся, читайте у цьому короткому огляді.

“Винуватцем” проекту став Універмаг “Україна”.

На минулому тижні велосипедисти поскаржились на дії одного з охоронців універмагу – той попросив велосипедистів забрати байки з-під універмагу, мовляв, така інструкція.

24 липня Асоціація звернулась до керівництва торговельних центрів з проханням встановити велопарковки на їх території.

До сьогоднішнього списку “щасливчиків”, які отримали листи, потрапили такі центри:

  • Універмаг “Україна” (пл. Перемоги)
  • ТРЦ “Комод” (ст. м. Лівобережна)
  • ТЦ “Квадрат на Перова” (Лівий берег, бул. Перова)
  • Універмаг “Дитячий світ” (ст. м. Дарниця)
  • ТЦ “Караван” (Оболонь, Лугова, 12)
  • ТЦ “Олімпійський” (ст. м. Республіканський стадіон)
  • ТЦ “Променада-центр” (ст. м. Лук’янівська, вул. Овруцька, 18)

Один з торговельних центрів, а саме ТЦ “Макрос” (Петрівка), повідомив, що велопарковку тут встановили – біля центрального входу, розсувні двері. Обіцяли навіть вислати фотографію.

На наступному тижні Асоціація продовжить свою важку роботу з розсилання “листів щастя”.

Висловлюйте свої побажання з приводу місць розташування парковок у коментарях до цього повідомлення.

А якщо ви особисто також хочете поширити цю ініціативу, то можете як громадянин звернутися до улюбленого ТЦ з аналогічним проханням. Ось зразок:


Директору
ТЦ «Іваново»
Іванову
Івану Івановичу

 

Шановний Іван Іванович!

За даними ЗМІ, у Києві налічується близько 15 тисяч велосипедистів.
Значна їх кількість пересувається на велосипедах майже постійно: їздить на велосипедах на роботу, за покупками, на зустрічі, в центр міста та за місто.
Такі велосипедисти зазвичай є активними та достатньо заможними громадянами – адже хороший велосипед коштує, як півмашини.
Багато велосипедистів здійснюють покупки в торговельних центрах або проводять там свій вільний час. Тому велосипедистові важливо знати, що на час його відпочинку з велосипедом нічого не станеться.
У зв’язку з цим, я звертаюся до Вас із проханням встановити велосипедні парковки біля торговельного центру.
Зробивши це, ви не тільки заохотите велосипедистів до відвідування вашого торговельного центру, але й отримаєте перевагу перед іншими центрами, які не мають велопарковок.
Адресу Вашого торговельного центру буде внесено до реєстру місць, куди можна приїхати на велосипеді (такий реєстр зараз розробляється і буде розміщений на сайті Асоціації велосипедистів Києва http://www.avk.org.ua/).
З огляду на те, що влаштування велопарковки є певною мірою нововведенням, Асоціація велосипедистів Києва пропонує свою безкоштовну консультаційну допомогу у питаннях:
1) який тип парковки обрати;
2) де її розташувати;
3) де замовити;
та інших питаннях стосовно діяльності Асоціації та життя велосипедистів Києва.
Для попереднього ознайомлення з видами парковок, їх вартістю, соціальною користю, радимо переглянути наступні сайти:
http://www.bikeparking.com/
http://velomedia.livejournal.com/869.html
http://urbo.com.ua/
Ваші питання звертайте, будь ласка, до координатора проекту з боку АВК – Ірини Бондаренко, тел. 8-097-699-10-38, e-mail: isbondarenko@gmail.com
Відповідь про Ваше рішення прошу надати протягом місяця.
Ми впевнені, що велосипедний транспорт стає все більш популярним та модним серед населення. За Вашої допомоги ми підтримаємо розвиток цього виду пересування і разом зробимо наше місто чистішим.

З повагою,
Василь Пупкін


Будь ласка, повідомляйте про свої зусилля з колегами Ірині Бондаренко. Щоб якийсь ТЦ не образився на нас за два однакові листи.

інші цікаві матеріали

Українських роботодавців запрошують взяти участь у конкурсі «Велопрацедавець 2019», який вперше проходить у 8 містах: Київ, Харків, Полтава, Кривий Ріг, Запоріжжя, Херсон, Вінниця та Одеса.

U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») провела Bike Camp для велосипедних активістів та активісток у Карпатах. Дводенний тренінг відбувся 16-18 серпня 2019 року в смт Ворохта

Велодружні музеї, бібліотеки, театри та інші громадські заклади відтепер можуть безкоштовно отримати сертифікат Bike Friendly Company, який створила U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва»). Отримати безкоштовний