Велонаїзд-2 - в п27 червня 2008 р (п’ятниця) о 17:00 перед Київською міською державною адміністрацією (Хрещатик, 36) відбудеться друга акція серії “Велонаїзд”, присвячена велосипедистам, що загинули та постраждали з вини порушників правил дорожнього руху та через відсутність в місті Києві велосипедної інфраструктури.

Кияни-учасники акції планують зустрітися з Київським міським головою Леонідом Черновецьким, а також його підлеглими, відповідальними за транспортну політику міста. Активісти вже запросили їх офіційно на цю зустріч і попросили підготувати інформацію з приводу того, що зроблено протягом останніх двох років для виконання численних обіцянок щодо облаштування в Києві велодоріжок та велостоянок.

Очікується, що на акцію приїдуть не менш як 300 велосипедистів з усіх районів міста Києва. Планується спорудження круглого столу просто неба, за яким, у присутності преси та усіх учасників акції, і відбуватиметься спілкування з очільниками КМДА.

Довідка:
21 червня 2008 р. під стінами Головного управління МВС у м.Києві відбулася перша акція “Велонаїзд”. Учасники вимагали від міліціонерів повного та об’єктивного розслідування кримінальних справ щодо ДТП, в яких загинули велосипедисти. Внаслідок акції відбулася зустріч активістів з керівниками ГУ МВС, зокрема з його начальником В.Яремою, який вислухав вимоги учасників акції та пообіцяв взяти під особливий контроль розслідування цих кримінальних справ. Також Віталій Ярема пообіцяв дати вказівку державтоінспекції пильніше захищати права велосипедистів у автомобільному потоці.

Всього з початку 2008 року на дорогах Києва сталося 28 ДТП за участі велосипедистів. Травм зазнали 15 велосипедистів, троє – загинули. 13 квітня на вулиці Фрунзе, при денному освітленні та порожній вулиці, автомобіль на великій швидкості здійснив наїзд на велосипедиста. Водій втік з місця злочину, досі не знайдений. 8 червня на проспекті Героїв Сталінграду автомобіль збив видатного українського перекладача творів літератури Анатоля Перепадю, який у свої 72 роки щодня їздив по Києву на велосипеді. За два дні він помер в лікарні, водій досі не знайдений. 9 червня на вулиці Мельникова автомобіль BMW, керований п’яним водієм, на великій швидкості збив 22-річного студента КПІ, музиканта Олексія Башкирцева. Водій – Станіслав Хомутовський, 1988 року народження – перебуває під підпискою про невиїзд. В матеріалах кримінальної справи відсутня довідка про наявність алкоголю в його крові.

Контакти для ЗМІ: (067)442 14 94 – Віктор Загреба, (066) 886 35 67 – Богдан Логвиненко.

інші цікаві матеріали

У конкурсі серед українських роботодавців «Велопрацедавець 2018» перемогла IT-компанія Intellias. Церемонія нагородження конкурсу відбулась 18 жовтня в Американському домі в Києві. Організатором конкурсу є громадська

Громадська організація «Асоціація велосипедистів Києва» створила 10 промоційних відеороликів про безпеку руху і культуру їзди на велосипеді. Відео ілюструють важливі правила дорожнього руху для велосипедистів,

Сьогодні на пленарному засіданні депутати Київської міської ради підтримали проект рішення про підвищення дозвільної швидкості руху транспортних засобів до 80 км/ год на 17 вулицях,