Велонаїзд-2 - в п27 червня 2008 р (п’ятниця) о 17:00 перед Київською міською державною адміністрацією (Хрещатик, 36) відбудеться друга акція серії “Велонаїзд”, присвячена велосипедистам, що загинули та постраждали з вини порушників правил дорожнього руху та через відсутність в місті Києві велосипедної інфраструктури.

Кияни-учасники акції планують зустрітися з Київським міським головою Леонідом Черновецьким, а також його підлеглими, відповідальними за транспортну політику міста. Активісти вже запросили їх офіційно на цю зустріч і попросили підготувати інформацію з приводу того, що зроблено протягом останніх двох років для виконання численних обіцянок щодо облаштування в Києві велодоріжок та велостоянок.

Очікується, що на акцію приїдуть не менш як 300 велосипедистів з усіх районів міста Києва. Планується спорудження круглого столу просто неба, за яким, у присутності преси та усіх учасників акції, і відбуватиметься спілкування з очільниками КМДА.

Довідка:
21 червня 2008 р. під стінами Головного управління МВС у м.Києві відбулася перша акція “Велонаїзд”. Учасники вимагали від міліціонерів повного та об’єктивного розслідування кримінальних справ щодо ДТП, в яких загинули велосипедисти. Внаслідок акції відбулася зустріч активістів з керівниками ГУ МВС, зокрема з його начальником В.Яремою, який вислухав вимоги учасників акції та пообіцяв взяти під особливий контроль розслідування цих кримінальних справ. Також Віталій Ярема пообіцяв дати вказівку державтоінспекції пильніше захищати права велосипедистів у автомобільному потоці.

Всього з початку 2008 року на дорогах Києва сталося 28 ДТП за участі велосипедистів. Травм зазнали 15 велосипедистів, троє – загинули. 13 квітня на вулиці Фрунзе, при денному освітленні та порожній вулиці, автомобіль на великій швидкості здійснив наїзд на велосипедиста. Водій втік з місця злочину, досі не знайдений. 8 червня на проспекті Героїв Сталінграду автомобіль збив видатного українського перекладача творів літератури Анатоля Перепадю, який у свої 72 роки щодня їздив по Києву на велосипеді. За два дні він помер в лікарні, водій досі не знайдений. 9 червня на вулиці Мельникова автомобіль BMW, керований п’яним водієм, на великій швидкості збив 22-річного студента КПІ, музиканта Олексія Башкирцева. Водій – Станіслав Хомутовський, 1988 року народження – перебуває під підпискою про невиїзд. В матеріалах кримінальної справи відсутня довідка про наявність алкоголю в його крові.

Контакти для ЗМІ: (067)442 14 94 – Віктор Загреба, (066) 886 35 67 – Богдан Логвиненко.

інші цікаві матеріали

Асоціація велосипедистів Києва презентувала пропозиції з оновлення Правил дорожнього руху України та технічних стандартів в частині велотранспорту. Пропозиції є результатом дослідження практик регулювання ПДР у

Рада та персонал АВК запрошують членів та волонтерів Асоціації велосипедистів Києва, а також усіх охочих на щорічні Загальні збори Асоціації, що відбудуться влітку. Коли: 2 червня 2018 року

Асоціація велосипедистів Києва зустрілась з членами Клубу велобізнесу, а також представниками велобізнесу і bike-friendly компаній на бізнес-сніданку в середу, 14 березня, в дружній локації Druzi