Розпорядження Київського міського голови №886 від 01.07.2008

Про облаштування та розвиток велосипедних доріжок в м. Києві

 

Відповідно до Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, «Про столицю України – місто-герой Київ», «Про дорожній рух», Розпорядження Президента України від 19.12.2005 N 1289/2005-рп “Про невідкладні заходи щодо забезпечення безпеки дорожнього руху” з метою зміцнення дисципліни на дорогах, вулицях міста, посиленню безпеки дорожнього руху, створенню та розвитку велосипедної інфраструктури з облаштуванням велосипедних доріжок у відповідності до вимог підпункту 2.25 пункту 2 ДБН В.2.3-5-2001 «Вулиці та дороги населених пунктів» :

 1. Визначити комунальне підприємство «Київдорсервіс» замовником розробки Програми з облаштування та розвитку велосипедних доріжок у м. Києві (далі Програма).
  1. Замовнику – комунальному підприємству «Київдорсервіс»:
  2. Визначити генеральну проектну організацію з розробки Програми та генеральну підрядну організацію з реалізації заходів, передбачених Програмою, на тендерній основі відповідно чинного законодавства.
 2. Розробити, погодити та затвердити Програму в установленому порядку та забезпечити реалізацію заходів, передбачених Програмою.
 3. Затвердити План заходів на 2008 рік з облаштування та розвитку велосипедних доріжок та велосипедних смуг руху в м. Києві (додаток).
 4. Головному фінансовому управлінню виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) передбачити у бюджеті м. Києва на 2008 та наступні роки фінансування витрат, пов’язаних із розробкою та реалізацією Програми.
 5. Головним управлінням, управлінням, іншим структурним підрозділам, комунальним службам та підприємствам виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), виконати в 2008 році роботи по облаштуванню велосипедних доріжок в межах затверджених кошторисів з реконструкції доріг, транспортних розв’язок, площ, мостів тощо.
 6. Головному управлінню містобудування, архітектури та дизайну міського середовища виконавчому органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) при підготовці та видачі дозвільних документів на виконання проектних робіт (листи-дозволи, архітектурно-планувальні завдання) на будівництво та реконструкцію об’єктів визначених Програмою передбачити облаштування велосипедних доріжок.
 7. Комунальному підприємству «Київське інвестиційне агентство» шляхом проведення конкурсу визначити організацію з надання послуг велопрокату та створення пунктів прокату велосипедів.
 8. Першому заступнику голови Київської міської державної адміністрації Бассу Д.Я. прийняти рішення щодо висвітлення в засобах масової інформації.
 9. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступників голови Київської міської державної адміністрації згідно з розподілом обов’язків.

Голова Л. Черновецький

ДОДАТОК

ПЛАН ЗАХОДІВ

щодо облаштування та розвитку велосипедних доріжок у місті Києві у 2008 році

ЗМІСТ ЗАХОДУ
ТЕРМІН ВИКОНАННЯ
ВІДПОВІДІЛЬНІ ЗА ВИКОНАННЯ
Розробка, погодження та затвердження Програми облаштування та розвитку велосипедних доріжок у м. Києві
1. Визначення переліку місць та вулиць, де можливе облаштування велосипедних доріжок та велосипедних смуг відповідно до пункту 2 підпункту 2.25 ДБН В.2.3-5-2001 «Вулиці та дороги населених пунктів»
04.07.2008

КП «Київдорсервіс»
КК «Київавтодор»
АТ «Київпроект»

2. Визначення проектної організації на розробку Програми та укладання з нею відповідного договору
01.08.2008
КП «Київдорсервіс»
3. Розробка схеми організації дорожнього руху та встановлення технічних засобів для організації автомобільного, велосипедного та пішохідного руху з урахуванням облаштування велосипедних доріжок у м. Києві
01.08.2008

КП «Київдорсервіс»
УДАІ ГУ МВС України в м. Києві

4. Здійснити обговорення та досягнути відповідних домовленостей з власниками торгових мереж щодо облаштування велопарковок на території супермаркетів, магазинів, тощо.
27.08.2008
Головне управління транспорту
5. Розробка, погодження та затвердження у встановленому порядку проекту Програми облаштування велосипедних доріжок у м. Києві.
15.11.2008
КП «Київдорсервіс»
6. Внести відповідні зміни, з урахуванням облаштування велосипедних доріжок, до проектної документації в частині виконання робіт з будівництва, та реконструкції доріг, транспортних розв’язок, площ та мостів.
30.12.2008

Головні управління КМДА
КП «Київдорсервіс»
КК «Київавтодор»

7. Здійснити облаштування велосипедних доріжок на Московському,Парковому мостах та мості Патона
30.12.2008
КП “Київдорсервіс”
8. Адаптація фунікулера до проїзду громадян з велосипедами
Підчас наступної реконструкції

Головні управління КМДА

9. При підготовці та видачі дозвільних документів на виконання проектних робіт (листи-дозволи, архітектурно-планувальні завдання) на будівництво та реконструкцію об’єктів визначених Програмою передбачити облаштування велосипедних доріжок.
Постійно
ГУ містобудування, архітектури та дизайну міського середовища
10. Проведення міських освітніх семінарів для водіїв автотранспорту і велосипедистів стосовно безпечного водіння в місті
Постійно

УДАІ ГУ МВС України в м. Києві

11. Погодження всіх проектів веломаршрутів з Асоціацією велосипедистів Києва
Постійно
Головне управління транспорту
інші цікаві матеріали

Користувачів велосипеда в Києві поменшало на третину. При цьому вперше за два роки пропорція велосипедистів, що рухаються по дорозі і по тротуару, стала 50/50. Це

Сьогодні, 26 листопада, українські громадські організації та ініціативи, які працюють у сфері безпеки руху, презентували Маніфест за безпечні дороги. 26 організацій-учасниць закликають владу та суспільство

U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») нагородила переможця конкурсу «Велопрацедавець 2019» у Києві та підбила підсумки національного конкурсу у 8 містах. Конкурс «Велопрацедавець року» відзначає найзручніші