необхідний саме твій голос.
Побудований в 1913 році велотрек вважався одним з найкращих в Європі, приймав міжнародні змагання. В 1998 році він визнаний пам"яткою архітектури. Це – єдиний в світі тисячефутовий трек. В 2001 році над велотректом почали зводити будівлю. Як проголошувалося, вона повинна була стати готелем, частка площ відводилася під трибуну, спортшколу та необхідну для підтримкки трека інфраструктуру. Але дуже швидко будівля була перепрофільована в багатоквартирний будинок, вдвічи вищий від запланованого. Спортшкола і велотрек забуті, квартири давно розпродані. Але це – не найгірше.
В вересні з трека було знято охоронний статус, щоб розпочати "реконструкцію". За проектом вона передбачає знесення трека і зведення на його місці двохповерхового паркінгу (за неофіційними даними – п"ятиповерхового). По периметру побудують три дев"ятиповерхівки, по кутах – висотки. Всередині цього колодязя забудовники обіцяють створити новий велодром ціною в $15 млн, взявши за основу параметри олімпійського велотрека в Торонто. Втім віри цим планам нема.
Схема захоплення ділянок під зобов"язання реконструкції давно відпрацьована. Отримавши свободу рук, забудовник в першу чергу руйнує історичний об"єкт, так щоб не було про збереження чого говорити. Починається будівництво. А потім – банкрутство. Гроші, начебто скінчилися. Майданчик стоїть занедбаний пару років, поки про колишню пам"ятку не забудуть, а потім з"являється нова фірма (але, за дивним збігом обставин, під контролем тих же осіб), яка береться добудувати занедбаний об"єкт. Але вже без "архітектурних надмірностей" у вигляді велотрека чи чогось подібного.
Але, ще не пізно запобігти цьому.

Знайшлися ентузіасти, які згодилися в порядку місцевої ініціативи внести в Київраду проект постанови про скасування землевідводу на будівництво. Але для цього необхідно зібрати одну тисячу підписів городян, які підтримують цю вимогу.
Ви теж можете посприяти цьому.
Як це зробити?
1. Скачати зразок підписного аркуша (документ MS Word, 39 kB). Роздрукувати його.
2. Поставити свій підпис, заповнити всі поля в рядку.
3. Звернутися до рідних, близьких, знайомих, зустрічних велосипедистів – будь кого, з проханням вчинити так само.
4. Зв"язатися з організатором акції – Андрієм Чевчиваловим, відомим в ЖЖ як wastaboy за е-мейлом kyivtrek.info[at]gmail.com або ICQ: 203776474 і передати йому заповнені аркуші.
 
За матеріалами спільноти "Наш Киев"

Коментар АВК: Девіз нашої асоціації – "ніхто крім нас". Ніхто крім нас, велосипедистів, не захистить найстаріший велосипедний центр України, на якому змагалися перші київські велосипедисти, якщо його не захищатимемо ми. Я, ти, кожен, хто має відношення до велосправи, повинен зайняти чітку позицію: реконструкція велотрека (яка насправді необхідна) можлива тільки за двох умов:
1) Збереження його історичного вигляду
2) Достатні фінансові гарантії завершення будівництва від міської влади.
Організаторам акції необхідний саме твій голос. Ніхто крім нас.


Асоціація велосипедистів Києва не є організатором акції, але підтримує її.
З усіх питань радимо звертатися до пана Чечивалова за вищевказаними координатами.  

інші цікаві матеріали

У 2019 році U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») запустила першу в Україні програму сертифікації бізнесу Bike Friendly Company. Першими учасниками сертифікаційної програми Bike friendly Company

У вихідний день на вулицях Києва стало на 15% більше велосипедистів за рік. Такі результати підрахунку велосипедистів навесні 2019 року, який провела U-Cycle (ГО «Асоціація

23 червня U-Cycle (громадська організація «Асоціація велосипедистів Києва») організувала корпоративну велошколу для працівників «Дарниці». Велошколу з безпеки руху відвідали працівники офісу, виробництва та лабораторії фармацевтичної