В Австрійській столиці з 2003 році функціонує мережа станцій велосипедного прокату “Citybike-Wien”. Перша година прокату велосипеда – безкоштовна. Ця система дуже добре зарекомендувала себе – у 2007 році працює вже 23 станції прокату.

“З 2003 ми збільшили частку вело транспорту з 4% до 6%. На окремих ділянках частка вело транспорту сягає майже 20 %, як приклад, вулиця Марії Хільфер. В 2005 році вперше було зареєстровано на Opernring мільйон велосипедистів”, – каже член місцевої ради з питань міського будівництва та транспорту Rudi Schicker.

Метою MPV03 є швидке підвищення долі велотранспорту до 8%. У 2005 віденська мережа сягнула  1000 км – на початку 90-х років її довжина була лише 190 км. До 2008 року на розвиток веломережі щорічно витрачатиметься по 6 мільйонів євро.

Проект мережі велопрокату Citybike-Wien мав великий успіх після заснування в 2003 році.

Велопрокат "Citybike" у Відні

“Трикутник Майдлінг*” як розширення “Citybike Wien”

В 2006 році розпочалося розширення мережі Citybike-Wien через Гюртель**: “Трикутник Майдлінг” розширює сьогоднішню мережу в західному напрямку та об’єднує вокзал Майдлінг, головну вулицю Майдлінг та палац Schönbrunn. Це розширення є важливим як для велосипедистів так і для туристів.

Успішний проект “Citybike Wien” – 200.000 проїздів в 2005 році

В 2005 році 45.000 міських велосипедистів проїхали від 200.000 до 600.000 км! Проте тенденція швидко зростає, тому GEWISTA (комранія, яка керує мережею велопрокатів) поставила собі за мету збільшити кількість проїздів ще на 300.000 до 2006 року. Використання міських велосипедів (Citybikes) протягом першої години є безкоштовним – і цей план забезпечив 98% повністю безкоштовних проїздів. Citybike-Wien, таким чином, є  справжнім безкоштовним міським велосипедом.

В 2006 році VISA став новим сильним партнером Citybike-Wien. Таким чином, в майбутньому можна буде взяти велосипед на прокат за допомогою кредитної картки, що є значним полегшенням для численних туристів. Крім того, запланована співпраця з ÖBB*** через ÖBB-Vorteilscard. У майбутньому має бути запроваджена нова технологія HSDPA по передачі даних вокзалу.

Нова домашня сторінка www.citybikewien.at була швидко оформлена на багатьох мовах.

Зноски:

* Майдлінг- XII район Відня по адміністративному розподілу.

**Гюртель- кільцева вулиця у Відні.

*** ÖBB (Österreichische Bundesbahnen)- австрійська залізниця

Джерело: http://www.wien.gv.at, переклала Юлія Дишлик спеціально для сайту www.www.avk.org.ua

інші цікаві матеріали

Користувачів велосипеда в Києві поменшало на третину. При цьому вперше за два роки пропорція велосипедистів, що рухаються по дорозі і по тротуару, стала 50/50. Це

Сьогодні, 26 листопада, українські громадські організації та ініціативи, які працюють у сфері безпеки руху, презентували Маніфест за безпечні дороги. 26 організацій-учасниць закликають владу та суспільство

U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») нагородила переможця конкурсу «Велопрацедавець 2019» у Києві та підбила підсумки національного конкурсу у 8 містах. Конкурс «Велопрацедавець року» відзначає найзручніші